Doradztwo Księgowo-Podatkowe


Twoje Wsparcie w Świecie Finansów

Doradztwo księgowo-podatkowe pełni kluczową rolę we współczesnym świecie biznesu, stając się nieodłącznym elementem strategii każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości.

Usługi te obejmują szeroki wachlarz aktywności, których celem jest nie tylko zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami, ale także optymalizacja procesów finansowych i podatkowych, a także strategii biznesowej firmy.

Usługi doradztwa księgowo-podatkowego obejmują w szczególności

 • Obsługę Księgową i Kadrowo-Płacową - To kompleksowa obsługa księgowa, której celem jest nie tylko prawidłowe prowadzenie ksiąg, ale także optymalne zarządzanie finansami Twojej firmy. Zawiera również usługi administrowania sprawami kadrowo-płacowymi, w tym konsultacje w zakresie przepisów prawa pracy i zabezpieczeń społecznych.
   
 • Sporządzanie Sprawozdań Finansowych - Profesjonalnie przygotujemy bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych oraz inne niezbędne dokumenty, które odzwierciedlają sytuację finansową firmy.
   
 • Opracowanie Dokumentacji Rachunkowości - Przygotujemy politykę rachunkowości, zakładowy plan kont oraz instrukcje wewnętrzne dostosowane do specyfiki działalności przedsiębiorstwa.
   
 • Konsultacje i Doradztwo w Zakresie Rachunkowości - Udzielamy porad dotyczących interpretacji przepisów i standardów prawa bilansowego oraz najlepszych praktyk rachunkowości.
   
 • Doradztwo strategiczne i rachunkowość zarządczą - Pomagamy w planowaniu finansowym, budżetowaniu oraz analizie wskaźników finansowych firmy. Wspieramy procesy decyzyjne poprzez analizę różnych wariantów i ich potencjalnych skutków. Tworzymy niestandardowe raporty zarządcze, ułatwiające monitorowanie kluczowych wskaźników wydajności.
   
 • Kontrolę Wewnętrzną i Audyt - Analizujemy i oceniamy systemy kontroli wewnętrznej Twojego przedsiębiorstwa, co pozwala na identyfikację ewentualnych słabości i ryzyk.
   
 • Audyty finansowo-księgowe - Sprawdzamy różne obszary szeroko pojętej księgowości w celu określenia sytuacji ekonomicznej Twojej firmy i zgodności działań z obowiązującym prawem. Badaniem obejmujemy prawidłowość funkcjonowania takich działów jak rozliczenia pieniężne, rozrachunki i roszczenia, w tym publiczno-prawne, aktywa finansowe, gospodarka materiałowa, kapitały własne czy fundusze specjalne.
   
 • Doradztwo w Zakresie Optymalizacji Kosztów - Analizujemy koszty Twojej firmy i proponujemy rozwiązania mające na celu ich redukcję, poprawę efektywności i zwiększenie rentowności.
   
 • Doradztwo w Zakresie Przepisów Podatkowych - Doradzimy odpowiednie zastosowanie przepisów podatkowych, również w kontekście rachunkowości. Pomożemy w optymalizacji obciążeń podatkowych.
   
 • Wsparcie Systemów Informatycznych - Doradzimy wybór i pomożemy wdrożyć odpowiedni system finansowo-księgowy oraz dokonać jego integracji z innymi systemami używanymi w Twojej firmie. Możemy również przeprowadzić szczegółowy audyt środowiska informatycznego systemu finansowo-księgowego używanego w przedsiębiorstwie.
   

Wybierając COUNTING PARTNER jako doradcę księgowego, korzystasz z wieloletniego i bogatego doświadczenia, kwalifikacji oraz szerokiego zakresu oferowanych usług, jak najlepiej dopasowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Twojej firmy.

Usługi doradztwa księgowo-podatkowego wyceniane są indywidualnie i zależą od złożoności operacyjnej przedsiębiorstwa oraz zakresu zadań i szczegółowości projektu.

Oferujemy Ci również model rozliczeniowy oparty na opłacie godzinowej, gdzie cena zależy od liczby godzin poświęconych na wykonanie usługi, a stawka wynosi 300 zł.

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry